}

ZEMİNDE KOMPLE ÇÖZÜM... MAXICOAT

MAXICOAT, yüzeye 5-8 cm kalınlıkta uygulanan çimento esaslı şaplar yerine, zemin üzerine de 2 cm kalınlıkta uygulanabiliyor. Ayrıca çimento esaslı şaplı uygulamalara göre çok daha hızlı ve kolay uygulanıyor. Uygulandıktan 2 saat sonra üzerine basma imkanı veren ürün, uygulamadan sonra şantiye ortamında yapılacak bir takım işler varsa ortamı hafif yaya yüküne de açma fırsatı veriyor.

 

 

MAXICOAT, C16 sınıfına sahip ürün, 16 N/mm2 basınç dayanımı sağlıyor.

Alçı esaslı bir ürün olmasından dolayı, yangına karşı A1 sınıfı yanmaz bir yapı malzemesi özelliği gösteren ürünün, çimento esaslı geleneksel şaplara göre diğer önemli özelliklerinden biri de, geleneksel şaplara göre daha az karbon salımı yapması.

 

 

 

 

ZEMİN UYGULAMALARINDA DİĞER BİR ÇÖZÜM... FLOORTEK

FLOORTEK, kendiliginden yayılma özelligine sahip hazır, zemin tesviye sapı olup Iç mekanda zeminlerin bozukluklarının giderilmesi ve düzeltilmesi amacı ile son kat kaplama malzemesi öncesi tesviye sapı olarak kullanılıyor.

FLOORTEK iç mekanlarda PVC, linolyum, laminat-lamine parke, epoksi, ahsap, halı gibi kaplama malzemelerinin altında ve eski zeminlerin yenilenmesinde düzgün bir alt zemin saglıyor.

Yüzeye, 2-10 mm kalınlıkta uygulanan FLOORTEK,
kendiliginden yayılarak yüzeyi teraziye alıyor.

 

  Kalitenin Sürekliliği

Kum çimento karışımı ile hazırlanan şapın şantiyede elle hazırlanıyor bu durumda da fabrikasyon bir ürün olmadığında sistemi kontrol etmek ve standardı yakalamak zorlaşıyor.

Bu malzeme, katı bir kıvam halinde katlara pompayla transfer ediliyor. Ürün usta tarafından mastarlanarak hizaya getiriliyor.

MAXICOAT ile ise fabrikasyon ürün olmasıyla her türlü testi yapılmış, belgelendirilmiş her zaman aynı standarttaki bir malzeme ile zemin uygulamaları tamamlanıyor. Silo ile uygulanabilen MAXICOAT inşaatlar için büyük bir kazanım olduğu gibi işe ayrı bir hız ve avantaj da katıyor.

MAXICOAT yüzeyi üzerine, yüzeyin tam kuruması sağlandıktan sonra parke, seramik, pvc gibi her türlü uygulama yapılabiliyor.

 

  Ustalar eğİlmeden yorulmadan çalışıyor

MAXICOAT, sağladığı düzgün yüzey kalitesinin üzerine yapılacak her türlü imalatı kolaylaştırma imkanı vererek yüzeyin daha düzgün çıkmasını sağlıyor. MAXICOAT, kendinden yayılan bir hazır karışım harcı olduğu için terazisini almak basit hale geliyor. Uygulamacılar açısından bakıldığında, bildiğimiz uygulamalar çok zahmet gerektiriyor. MAXICOAT’ta ise uygulamacılar zemine hiç eğilmiyor. MAXICOAT, zemine makineden gelen harçla doldurularak yüzeyden tapalanıyor. Bu, uygulamacılar açısından çok büyük kolaylık sağlarken, aynı zamanda ustaların sağlığı açısından çok önemli bir avantaj. Ustalar, eğilmeden, daha fazla metrekarelerde yorulmadan çalışma imkanı buluyor.

Sıradan şaplardan farklı olarak MAXICOAT’un başka bir özelliği de A1 sınıfı yanmaz bir malzeme olması. Diğer alternatif ürünlere göre, alçı esaslı olduğu için yangını sönümlendiren bir özelliğe sahip. Diğer şaplara göre kıyaslandığında 2 cm gibi daha düşük kalınlıklarda uygulanabiliyor. Böylelikle bina içindeki kat yüksekliğini artıran bir avantaj da sağlıyor. Rötre çatlağı yapmıyor.

 

  MAXICOAT ile daha az sarfiyat

Çimento esaslı şaplar yerden ısıtma ve sıhhı tesisatların üzerine en az 3 cm kalınlıkta uygulanması gerekirken, MAXICOAT’un en az 2 cm uygulanması yerden ısıtma sistemleri üzerinde de uygulanmasını kolaylaştırıyor aynı zamanda daha az sarfiyat ile işin tamamlanmasını sağlıyor.

Sahip olduğu Greenguard sertifikası ile iç mekan hava kalitesine olan etkisini de belgelendiren MAXICOAT ile zemin sistemlerinde sağlıklı çözümler de sunuyor.

 

  Neden FLOORTEK?

FLOORTEK, erken mukavemetten dolayı, uygulandıktan 2 saat sonra yaya trafigine açılma imkanı saglıyor. Zeminin erken yaya trafigine açılması ise inanılmaz büyük bir avantaj. Bu avantaj sayesinde uygulandıgı alandaki diger isler de rahatlıkla yapılabildigi gibi, üzerine yapılacak kaplama malzemesi uygulanana kadar alanın kullanımı saglanıyor.

CA-C25-F7 tipinde, TS EN 13813 standardına sahip FLOORTEK, hem egilmede kırılma mukavemetini içeren F7 standardı, hem de basınç mukavemetini içeren C25 stan¬dardı kriterlerini saglayabilen bir ürün. F7 standardına göre, her santimetrekare için 70 kg’lık bir kesme kuvveti uygulandıgı zaman malzemenin kırılacagını; C25 stan¬dardı ise ürünün ancak santimetrekarede 250 kg’lık basınç altında kırılacagını gösteriyor.

A1 sınıf yanmaz malzeme olan FLOORTEK, bün¬yesinde bulunan kristal yapı sayesinde ayrıca yangını geciktirme özelligini de saglıyor.

Sahip oldugu Greenguard sertifikası ile iç mekan hava kalitesine olan etkisini de belgelendiren FLOORTEK zemin sistemlerinde saglıklı çözümler de sunuyor.