}

22 Nisan 2022

KAMUOYUNA DUYURULUR

Dalsan Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Saint-Gobain Rigips Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş. güçlerini birleştiriyor.

Bu birliktelikle, 2023 yılında 600’den fazla çalışanı, Ankara, Gebze ve Turgutlu’da (yeni devreye alınacak) olmak üzere toplam 5 adet tesisi ile, yaklaşık 100 milyon m2 alçı levha, çoğunluğu alçı esaslı 2 milyon tondan fazla torbalı ve silolu yapı malzemeleri, 50 milyon metreyi aşacak kuru duvar sistem profili üretilmesi hedeflenmektedir.

1932 yılından bu yana güvenilir yapı ürünleri üreten, Türkiye’nin alanında lider kuruluşu olan Dalsan Alçı ve dünyada 75 ülkede faaliyet gösteren, sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerinde dünya lideri Saint-Gobain, gerçekleştirdikleri güç birliği sayesinde, en yenilikçi, bütünsel ve sürdürülebilir yapı çözümlerini birlikte geliştirme ve sunma imkanına sahip olacaktır. Bu çözümler bir taraftan yurt içinde artan talebi karşılarken bir taraftan da ihracat vasıtasıyla ülkemiz ekonomisine katma değer sağlayacaktır.

Rekabet Kurumu nezdinde ilgili izinler ve işlemlerin tamamlanmasının ardından, şirketlerin birleşmesi için gerekli hazırlıkların yapılacağı süreçte, üretim ve hizmetler aynen devam edecektir. İlgili prosedürlerin tamamlanmasını takiben, iki şirket birleşerek, sektördeki faaliyetlerini tek bir çatı altında sürdürecektir.

Oluşan güç birliği ve sinerji ile, bu ortaklığın her iki şirkete ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

DALSAN HAKKINDA:

Kökleri 1932 yılına dayanan Dalsan Alçı, torbalı ürünlerden silolu sistemlere, teknik alçı levhalardan dış cephe levhalarına kadar yapı sektörüne inovatif ürünler sunmaktadır. Düşük karbon salımı ile üretim anlayışını önemseyerek, sürdürülebilirliğe odaklanıp, pazarın ihtiyaçları doğrultusunda yüksek performanslı sistemler ve sistem elemanları üretmektedir. Yenilikleriyle sektöre yön veren Dalsan Alçı, zeminden çatıya, duvardan duvara güvenilir yapı çözümleri ile fark yaratmaktadır.


www.dalsan.com.tr

 

SAINT-GOBAIN HAKKINDA:

Sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerinde dünya lideri Saint-Gobain, inşaat pazarları ve endüstriyel pazarlar için malzemeler ve servisler tasarlar, üretir ve dağıtır. Saint-Gobain, kamu ve özel binaların yenilenmesi, hafif inşaat ve inşaatların ve endüstrinin dekarbonizasyonu için, kesintisiz bir inovasyon süreciyle geliştirilmiş bütünleşik çözümler sunar ve bu sayede sürdürülebilirlik ve performans sağlar. Grubun tüm faaliyet ve taahhütleri, varolma amacına da hizmet etmektedir:“MAKING THE WORLD A BETTER HOME.”


www.saint-gobain.com